« Travanj 2024 »

Ekskurzija učenika 8. razreda

Učenici osmih razreda naše škole zajedno sa svojim razrednicama Ivanom Milić i Slavicom Jakišić od 5. do 8. rujna bili su na ekskurziji u Istri.

Nakon, zbog uzbuđenja, neprospavane noći u jutarnjim satima 5. rujna pospani, ali puni planova i iščekivanja, naši su učenici krenuli  put Istre. Uz usputna zaustavljanja i ručak u Ravnoj Gori u poslijepodnevnim satima stigli su u Trsat i obišli Svetište Majke Božje Trsatske. Slijedio je panoramski razgled grada Rijeke i potom šetnja jadranskim biserom gradom Opatijom. Već pomalo umorni jedva su dočekali dolazak u hotel u Puli, a s nestrpljenjem se očekivala i večera i zabava u disku. Dakako, da je nakon zabave u disku uslijedila zabava po hotelskom hodniku i sobama. San putnicima nije dolazio na oči, a nitko ga, osim razrednica, naravno nije ni priželjkivao.

Drugi dan ekskurzije proveden je u Nacionalnom parku Brijuni. Premda su s neba neprestano prijetili, tmurni oblaci ipak nisu uspjeli pokrvariti ljepotu doživljaja prirode ovog nacionalnog parka. Nekoliko kapi kiše umornim je, i uglavnom neispavanim šetačima, bilo dobro osvježenje i nije pokvarilo dojam.  Nakon povratka na kopno, učenici su se okrijepili ukusnim ručkom i uputili se u razgled Pule. Posjetili su pulsku arenu, prošetali pulskim ulicama i divili se ljepoti ovog 3000 godina starog grada. Večernja zabava u disku bila je vrhunac druge večeri ekskurzije.

Treći dan ispunjen je razgledom Poreča, jame Baredine i grada Rovinja, a nakon povratka u hotel, večere i disko zabave, nikome nije padalo na pamet spavanje. Dugo se još čula galama po hodnicima, škripa i lupanje vrata te švercanje iz sobe u sobu. Zbog neprospavanih noći neki su ujutro i na doručak zakasnili, a skoro da im je i autobus za povratak pobjegao.

Nedjeljno jutro bilo je jutro povratka. Kao šlag na kraju i kao nagrada za dobro vladanje na ekskurziji, učenicima je darovano dva sata šopinga, a onda je nakon duge vožnje uslijedio sretan povratak kući.

objavio: Administrator   datum: 11. 9. 2019.