« Ožujak 2024 »

Prezentacija projekta Pružimo djeci ruku ljubavi - webinar edukacije učitelja u sklopu kurikularne reforme

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizira ciklus webinara na kojem će, tijekom sljedećih mjeseci, najuspješniji odgojno-obrazovni radnici, nagrađeni 2019. godine, predstaviti svoje primjere dobre prakse. Svoj primjer dobre prakse iz naše škole predstavila je učiteljica Ivana Bašić u suradnji s kolegicom Lidijom Hatadi iz OŠ Dubrava, PŠ Farkaševac. Predstavljen je projekt Pružimo djeci ruku ljubavi.

Projekt Pružimo djeci ruku ljubavi provodi se na eTwinning platformi.  Autorice projekta su Ivana Bašić (OŠ Opuzen) i Lidija Hatadi (OŠ Dubrava, PŠ Farkaševac). Projekt je usko povezan s ishodima građanskog odgoja u nižim razredima.

Cilj projekta je osposobiti i osnažiti učenike za aktivno i učinkovito obavljanje građanske uloge. Razvijati sposobnost lakšeg snalaženja u pluralističkome društvu u kojem žive, razvijati pouzdanje u vlastite snage i pronalaziti vlastite odgovore i rješenja za aktualne društvene probleme i izazove. Stjecanjem građanske kompetencije, koja uključuje građansko znanje, vještine i stajališta, učenici se osposobljavaju za uspješno sudjelovanje u životu demokratske zajednice.  Potrebno je provesti odabrane programske aktivnosti s djecom i za djecu te potaknuti druge udruge, ustanove i organizacije za djecu da i one svojim aktivnostima obogate život djece promičući volonterizam. Projektom se želi promicati jednakost djece s teškoćama u razvoju i mladih s invaliditetom te njihovo socijalno uključivanje u redoviti odgojno-obrazovni proces i zajednicu s vršnjacima.

Webinar se održao u četvrtak, 23. siječnja 2020. godine preko Adobe Conecta, a na webinaru je bilo prisutno 509 učitelja. Kolege su nakon webinara ispunile evaluacijski listić te su prezentaciju projekta ocijenili visokom ocjenom.

Autor: Ivana Bašić, savjetnica

objavio: Administrator   datum: 28. 1. 2020.