« Travanj 2024 »

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

U ponedjeljak 16.listopada 2023. godine povodom Svjetskog dana hrane u matičnoj školi i u Područnoj školi u Blacama prigodnim smo programom i zajedničkim blagoslovom obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Školski hol matične škole već je od prvog sata mirisao najljepšim mirisom, mirisom kruha. Na stolu prepunom ukusnih slastica, koje su pripremile vrijedne ruke naših roditelja, vladao je poseban duh zajedništva. Uz pjesme našeg školskog zbora i prigodne recitacije, proslavu smo obogatili blagoslovom našeg župnika don Ante Antunovića. Nakon blagoslova, svi skupa smo uživali u kruhu i slasticama te u zajedničkom druženju. Učenike su pripremile učiteljice Marijana Franičević, Ivana Milić i Slavica Jakišić, a za uređenje školskog predvorja i svečanog stola pobrinule su se učiteljice Stanka Prović i Nediljka Penović.

I u Područnoj je školi Blace blagdanski duh vladao cijeloga dana. Stol je bio pun kolača i peciva što su ih ispekle vrijedne ruke roditelja, a i sami učenici su ih mijesili i pekli. Doneseno je blagoslovio don Mario Mihanović, a učenike ja za ovaj dan pripremila učiteljica Marija Deak.

Posebnu zahvalu upućujemo don Anti, don Mariju i časnoj sestri Marijanki koji su s nama podijelili radost ove proslave i čiji je dolazak uveličao ovaj radostan dan!

objavio: Administrator   datum: 17. 10. 2023.