« Travanj 2024 »

Ruksak (pun) kulture u PŠ Blace

U ponedjeljak 23.listopada 2023. godine učenici Područne škole Blace s učiteljicom Marijom Deak sudjelovali su u projektu Ministarstva kulture Republike Hrvatske Ruksak (pun) kulture.
Program je to koji omogućava dostupnost i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima te jednaku dostupnost svoj djeci na području Republike Hrvatske bez obzira na mjesto stanovanja. Našu područnu školu na projekt je prijavila ravnateljica škole Valentina Peršin Čubranić i jako nas je razveselio pozitivan odgovor organizatora.

Tema Ruksaka,koji je doputovao do naše Područne škole, bila je predstava Stonoga Goga koju je pripremio Teatar Poco Loco iz Zagreba.
Uz prekrasan morski ambijent ispred naše škole razveselila nas je poučna priča o stonozi Goga te važne informacije o sitnim šumskim životinjama, a sve to uz sviranje i pjevanje uživo te prekrasnu scenografiju.
Nakon predstave uslijedile su dvije kreativne radionice u kojima smo bojali cipelice za našu Gogu te oslikavali prigodno okruženje za stonogu.
Na kraju radionice Gogi smo obuli naše cipelice te naučili pjevati veselu pjesmicu o njoj.
Svaki je učenik za uspomenu dobio broš s logotipom Ruksaka (punog) kulture.
Izuzetno smo ponosni da je naša, brojem mala, ali srcem velika, škola dio ovog projekta.
Hvala Ministarstvu kulture i Teatru Poco Loco na obogaćivanju našeg svakodnevnog rada!

objavio: Administrator   datum: 27. 10. 2023.