« Svibanj 2024 »

Zadnji nastavni dan i prigodni program

U utorak, 21. lipnja, zadnjeg dana nastave u ovoj nastavnoj godini školskim hodnicima odzvanjala je vesela vriska i na svakom licu vidjela se sreća zbog završetka još jedne nastavne godine. Kada je školsko zvono označilo završetak nastave, u školskom predvorju održana je završna priredba. Na priredbi su nastupili učenici od 1. do 8. razreda koji su izveli pjesme, plesove, recitacije i recital.

Program je bio veseo i bogat. Prvaši su nam pjevali i plesali, drugaši recitirali i plesali, a trećašica Rita otkrila nam je zašto voli školu. Učenici Područne škole Blace govorili su pjesmu „Sreća“. Sedmašica Tea Jurković recitirala je tekst „A more ne mora“, a učenici 7. B razreda izveli su recital o domovini. Sve je svojom pjesmom popratio i školski zbor, a sigurnim glasom priredbu su vodili Jelena Palinić i Luka-Ante Sršen, voditelji priredbe. Učenike su za priredbu pripremili mentori: Ivana Bašić, Valerija Palinić, Anisija Knežić, Stanka Prović, Marija
Deak, Ivana Milić, Slavica Jakišić i Marijana Franičević.

Na kraju priredbe učenicima, koji su bili najuspješniji na županijskim natjecanjima, i njihovim mentorima ravnateljica Valentina Peršin Čubranić dodijelila je knjige i priznanja. Svim ostalim učenicima, koji su sudjelovali na županijskoj razini natjecanja, i mentorima također su dodijeljena priznanja.

Nakon prigodnog programa i dodjele priznanja učenicima i djelatnicima prigodnim riječima obratila se ravnateljica koja je svima čestitala na uspješnom završetku nastavne godine, a posebne želje za uspješan nastavak školovanja uputila je našim osmašima.

Kao šećer na kraju u športskoj dvorani odigrana je nogometna utakmica između osmaša i učitelja. Zanimljiv i uzbudljiv susret završen je pobjedom učenika.

objavio: Administrator   datum: 1. 7. 2022.