« Svibanj 2024 »

Naši učenici sudjelovali su na državnoj Smotri LiDraNo

U Vodicama je od 24. do 26. travnja održana državna Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2023.

Kao i svake godine, smotru je organizirala Agencija za odgoj i obrazovanje, a na smotri su svoje stvaralaštvo predstavili učenici iz cijele naše zemlje. Učenici su na Smotri sudjelovali u kategorijama: literarni izraz, novinarski izraz, pojedinačni scenski nastupi, skupni scenski nastupi, školski listovi i radijske emisije. Državna povjerenstva, učenici i mentori bili su smješteni u hotelu Imperijal u Vodicama, a svoje glumačko umijeće učenici su imali priliku pokazati na pozornici Pučkog otvorenog učilišta Vodice.

Ponosni smo što smo jedina škola u državi koja je u obje dramsko-scenske kategorije ove godine imala svoje predstavnike.

Naša Tea Jurković, učenica 8.a razreda, nastupila je s recitacijom Žabe traže kralja (autor teksta: Ivana Brlić Mažuranić). Tea je imala čast nastupiti prva od 41 učenika i učenice u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa i to odmah nakon svečanog otvaranja. Na okruglom stolu Tea je dobila sve pohvale državnog Povjerenstva, ali i pohvale brojnih učitelja mentora. Mentorica Tei je učiteljica Ivana Milić.

Učenici 8. b razreda, članovi dramske školske družine, Ivan Ćulić, Luka Ante Sršen, Mia Sršen, Jelena Palinić,  Ana Marinković, Iva Vodanović, Petra Šiljeg, Freni Postrimovski, Iva Bošković i Marijeta Volarević sa svojom su predstavom Različitosti na Smotri nastupili u kategoriji skupnih scenskih nastupa. Njihov nastup bio je jedan od 21 nastupa, a publika ih je za njega nagradila dugotrajnim i glasnim pljeskom. Na okruglom su stolu naši učenici dobili najveće pohvale, a za nagradu i kao dokaz kvalitete njihove predstave državno povjerenstvo ih je odabralo da nastupe još jednom na svečanom zatvaranju Smotre. Mentorica učenicima je učiteljica Slavica Jakišić.

Čestitamo našim učenicima i njihovim mentoricama na ovom zaista velikom uspjehu i predstavljanju škole na državnoj Smotri.

objavio: Administrator   datum: 28. 4. 2023.