« Svibanj 2024 »

Ekskurzija učenika sedmih razreda

Učenici sedmih razreda naše škole sa svojim razrednicama Ivano Milić i Slavicom Jakišić 2. i 3. lipnja bili su na dvodnevnoj ekskurziji u Zadar i Nacionalni park „Plitvička jezera“.

Prvog dana, nakon nešto duže, ali ugodne vožnje, i ručka u Korenici posjetili smo Nacionalni park „Plitvička jezera“. Uživali smo u ljepoti prirode, šumoru vode i zelenilu koje je upravo u ovo doba godine najljepše. U društvu brojnih turista iz svih dijelova svijeta brodićem smo se provozali jezerom Kozjak te nastavili šetnju plitvičkim stazama i mostićima. Svojom ljepotom posebno nas je očarao Veliki slap pa smo boravak ispod njega ovjekovječili i zajedničkom fotografijom.

Razgled Plitvica trajao je tri sata pa smo već prilično umornih nogu s radošću dočekali vlakić koji nas je vratio na našu polaznu točku i označio završetak obilaska Plitvica. Obradovali smo se i udobnim sjedalima našeg autobusa kojim smo se uputili prema Zadru. U njemu nas je u hotelu Donat čekao smještaj, večera, zabava i noćenje.

Nakon smještaja u sobe okrijepili smo se ukusnom večerom i zabavili se, netko plešući i pjevajući uz ritmove omiljenih pjesma, a netko okušavajući preciznost u igri biljara. Zabava po sobama  učvrstila je naša prijateljstva i dodatno nam uljepšala boravak.

Drugoga dana nakon doručka i napuštanja soba krenuli smo u razgled Zadra. Posjetili smo Muzej antičkoga stakla, prošetali Kalelargom i čuli brojne zanimljivosti o Zadru, Svetom Donatu i Svetoj Stošiji. Sa zadarskim blagom sačuvanim tijekom njegove duge prošlosti upoznali smo se u Muzeju Zlato i srebro Zadra. Potom smo prošetali prekrasnom zadarskom rivom, malo odmorili slušajući note koje nam je more odsviralo na Morskim orguljama i vidjeli poznatu instalaciju Zalazak sunca. Uslijedio je ručak te povratak u naš autobus i vožnja kući.

Kući smo sretno stigli predvečer, prepuni dojmova i lijepih uspomena.

objavio: Administrator   datum: 9. 6. 2023.