« Travanj 2024 »

Gradska smotra LiDraNo 2015.

21. siječnja u Gradskom kulturnom središtu u Metkoviću održana je gradska smotra LiDraNo. Na smotri su se scenskim nastupima, literarnim i novinarskim radovima predstavile osnovne i srednje škole s područja gradova Metkovića i Opuzena te općina Kula Norinska i Otrić Seoci.

Naši učenici i učenice i ove su godine bili izvrsni pa su u Metkoviću ostvarili izvrsne rezultate.

Na županijsku smotru, koja će se 10. veljače održati u Dubrovniku, upućeni su:

- u kategoriji pojednačnih scenskih nastupa:

Ivan Dragobratović, učenik 2. razreda s pjesmom Djeca rastu                                    (mentorica: Ivana Bašić)

i Barbara Mušan, učenica 6. razreda s pjesmom Šeširi se šeširaju                                   (mentorica: Slavica Jakišić)

-u kategoriji skupnih scenskih nastupa:

dramska skupina škole s predstavom Lidrano (učenici: Roko Dragobratović, Ema Bašić, Barbara Mušan, Mihaela Mataga, Marijeta Tutavac, Ivana Obadić, Mirna Bjeliš, Marin Milić, Borna Proleta i Gabrijela Mustapić, mentorica: Slavica Jakišić),

- u kategoriji literarnih radova:

Darija Filipović, učenica 8. razreda s tekstom  Savršeno biće? (mentorica: Slavica Jakišić).

Naša se škola u Metkoviću predstavila i s literarnim radom  učenice Nine Marinko Tko sam ja (mentorica: Ivana Milić) te s novinarskim člankom učenice Darije Filipović Utječu li vremenske prilike na tinejdžere? (mentorica: Slavica Jakišić).

Ivanu, Barbari, Roku, Mihaeli, Emi, Ivani, Mirni, Marijeti, Marinu, Borni, Gabrijeli, Dariji i njihovim mentoricama čestitamo. Želimo im uspješan nastup u Dubrovniku i, naravno, najviše od svega im želimo da budu predloženi za državnu smotru.

objavio: Administrator   datum: 22. 1. 2015.