3 4 5 6 7 8 9

Dan škole 2019.

U petak, 31. svibnja 2019. godine, naša škola proslavila je svoj 221. rođendan. Proslavi Dana škole nazočili su učenici, sadašnji djelatnici škole, učitelji i djelatnici koji su nekada radili u našoj školi, ravnatelji okolnih škola i predstavnici Grada Opuzena i Općine Slivno.

Pjevao na nam je mali i veliki školski zbor i učenici PŠ Blace. Marijeta Volarević i Ivan Ćulić recitirali su pjesme  U očima nešto piše i Potočić, Jelena Palinić predstavila se tekstom Proljetna igra boja, Luka Bjeliš kazivao je kako je to biti stariji brat, a Petra Marinković, Lucija Mataga i Monika Sršen izvele su recital Čuperak plavi. Plesali su nam učenici 2. b razreda i učenice naše škole članice plesne škole Astarta.

Prigodnim riječima okupljenima se obratila i ravnateljica škole gđa Valentina Peršin Čubranić koja je iznijela najvažnije rezultate što ih je škola postigla tijekom školske godine. Potom je ravnateljica  učenicima i mentorima, koji su na natjecanjima ostvarili najbolje rezultate, dodijelila zaslužene nagrade i priznanja.

Program su vodile učenice  Tea Bjeliš i  Mara Šimović, a učeničke nastupe pripremile su učiteljice Marijana Franičević, Jasminka Barišić, Ivana Bašić, Slavica Jakišić, Ivana Milić i voditeljica plesne škole Astarta Silvija Kapović.

Ove godine nagrade i priznanja zaslužili su:

ŠKOLSKA FUTSAL MOMČAD, u kategoriji učenika  7. i 8. razreda, natjecala se u grupi Neretva i osvojila je 3. mjesto. Mentor im je bio učitelj Ivor Šimunović.

ŠKOLSKA FUTSAL MOMČAD, u kategoriji učenika  5. i 6. razreda, sudjelovala je na Međuopćinskom  natjecanju školskih športskih klubova osnovnih škola i zauzela je  2. mjesto. Mentorica je učiteljica Meri Ćopo.

RUKOMETNA ŠKOLSKA MOMČAD, u kategoriji učenika  5. i 6. razreda, sudjelovala je na Županijskom natjecanju školskih športskih klubova osnovnih škola i zauzela je 2. mjesto. Mentor rukometašima je učitelj Ivor Šimunović.

LANA CURIĆ, učenica 6. razreda, nakon međugradske smotre Lidrano sudjelovala je na županijskoj smotri s literarnim radom Kiša. Lanina mentorica je učiteljica Slavica Jakišić.

DOROTEA DRAGOBRATOVIĆ, učenica 8. a razreda, osvojila je 3. mjesto na županijskom Natjecanju iz informatike. Mentorica učenici je učiteljica Katarina Tošić.

LUCIJA UTOVAC, učenica 7. razreda, osvojila je 3. mjesto na županijskom Natjecanju iz hrvatskoga jezika. Mentorica je učiteljica Slavica Jakišić.

ANĐA ALILOVIĆ, učenica 8. razreda, osvojila je 2. mjesto na županijskom Natjecanju iz hrvatskoga jezika. Mentorica je učiteljica Ivana Milić.

BORNA KOVAČ, učenik 7. razreda, osvojio je 2. mjesto na županijskom Natjecanju iz matematike. Mentorica Borni je učiteljica Gabrijela Mataga.

MATEJ BABIĆ, učenik 7. razreda, županijski je prvak iz tehničke kulture i nadržavnom Natjecanju osvojio je 6. mjesto. Mentorica Mateju je učiteljica Tomislava Ivanković.

BORNA KOVAČ, učenik 7. razreda, sudjelovao je na županijskoj smotri Lidrana sliterarnim radom Temperatura. Osvojio je prvo mjesto na županijskom Natjecanju iz hrvatskoga jezika i 6. mjesto na državnom Natjecanju. Mentorica je učiteljica Slavica Jakišić.

ANTE POSTRIMOVSKI, učenik 5. razreda, osvojio je 4. mjesto na državnomNatjecanju iz likovne kulture (LIK 2019.), Antina mentorica je učiteljica Nediljka Penović.

Učiteljice IVANA BAŠIĆ i ROSANDA LOVRIĆ aktivno sudjeluju u projektimaeTwinning zajednice i zaslužne su što je naša škola postala jedna od eTwinning škola. Zbog toga je škola i ove dvije učiteljice nagradila priznanjem.

objavio: Administrator   datum: 2. 6. 2019.